جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38016
  تاریخ انتشار : 21 آبان 1392 21:40
  تعداد بازدید : 375

  مدیر کل حفاظت محیط زیست قزوین؛

  سنگینی سایه آلایندگی نیروگاه شهید رجایی بر آسمان تهران و البرز/ مازوت نفس مردم را حبس کرده

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: آلودگی ناشی از نیروگاه شهید رجایی قزوین غیر قابل حل است.

  فرهادی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه سوخت نیروگاه شهید رجایی که درگذشته از طریق گاز تامین می شده از ابتدای امسال قطع شده و از طریق مازوت تامین می شود که این تغییر آلایندگی بسیاری زیادی را در سطح استان ایجاد کرده است.

  وی ادامه داد: آلایندگی ناشی از سوخت مازوت در نیروگاه شهید رجایی بیشتر از حد استاندارد است تا حدی که آلودگی تهران و البرز را هم تحت تاثیر قرار می دهد، خروجی این نیروگاه ، گازهای سمی قهوه ای رنگ است که در صبح و شب بیشتر است به طوری که با چشم غیر مسلح هم می توان دید.

  فرهادی با بیان این مطلب که امسال نیروگاه شهید رجایی را به عنوان واحد آلاینده معرفی کرده ایم اظهار داشت: نیروگاه موظف است یک درصد از محل فروش محصولتش را به حساب شهرداری واریز کند تا شهرداری نسبت به تامین فضای سبز و حذف آلایندگی اقدام کند اما میزان آلایندگی به حدی بالاست که اگر صد در صد هم جریمه پرداخت کند کافی نیست این آلودگی نفس مردم را گرفته است.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: مشکلات نیروگاه را پیگیری کرده ایم به وزارت نفت هم اعلام کرده ایم اما باید برای پیشگیری در سطح کلان سازمان هم وارد شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27700259
اکنون :
45