جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38029
  تاریخ انتشار : 21 آبان 1392 21:50
  تعداد بازدید : 370

  افضلی‌فرد خبر داد:

  گزارش شکایت شرکت هوافضایی درنا از سازمان هواپیمایی به قوه قضاییه ارسال شد

  سخنگوی کمیسیون اصل 90 گفت که کمیسیون اصل 90 شکایت شرکت هوافضایی درنا از سازمان هواپیمایی کل کشور را وارد دانست و گزارش آن را برای بررسی به قوه قضاییه ارجاع داد.

  گزارش شکایت شرکت هوافضایی درنا از سازمان هواپیمایی به قوه قضاییه ارسال شد

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، مصطفی افضلی‌فرد، در توضیح بررسی این کمیسیون درباره شکایت شرکت هوافضایی درنا (طراح و سازنده هواپیما) از سازمان هواپیمایی کل کشور گفت: این شکایت مربوط به سانحه سقوط هواپیما در سال 88 بود که منجر به فوت 2 نفر یعنی خلبان و دانشجوی خلبان شد.
  وی افزود: بعد از بروز حادثه سازمان هواپیمایی کل کشور دلیل سقوط را نقص فنی هواپیما اعلام کرد که در مقابل شرکت هوافضایی درنا با رد این نظر تاکید کرد که علت حادثه به نوع بهره‌برداری و شیوه استفاده از هواپیما برمی‌گردد.
  سخنگوی کمیسیون اصل 90 ادامه داد: بررسی‌های کمیسیون حکایت از آن دارد که شکایت شرکت درنا از سازمان هواپیمایی وارد است مبنی بر این‌که دلایل فنی عامل سقوط هواپیما نبوده و علت حادثه به شیوه بهره‌برداری و استفاده از هواپیما برمی‌گردد و ربطی به طراح و سازنده ندارد.
  وی تاکید کرد: طبق این گزارش شرکت درنا نقشی در سقوط هواپیما نداشته و مقصر نبوده است بلکه نحوه بهره‌برداری مشکل بوده است.
  به گزارش خبرگزاری ایسنا، افضلی‌فرد در ادامه گفت: بررسی‌ها صورت گرفته و گزارش آن جهت بررسی به قوه قضاییه ارجاع داده شده است./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28637709
اکنون :
19