جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41416
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 9:29
  تعداد بازدید : 440

  دادگاه فدرال نیویورک:

  برنامه استراق سمع آژانس امنیت ملی قانونی است

  یک دادگاه فدرال در نیویورک اعلام کرد، برنامه های آژانس امنیت ملی آمریکا در شنود مکالمات تلفنی قانونی بوده است.

  10-5.gif

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این حکم دادگاه فدرال نیویورک در حالی صادر شد که چندی پیش دادگاهی در واشنگتن حکمی مغایر با آن صادر کرد و اقدام آژانس امنیت ملی آمریکا در شنود مکالمات تلفنی را غیرقانونی دانست.

   

  ویلیام پائولی، قاضی دادگاه فدرال نیویورک در گزارش 54 صفحه‌ای خود اعلام کرد، برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا بخشی از تلاش دولت برای مقابله با شبکه تروریستی القاعده بوده است.

   

  وی در این گزارش آورده است: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دولت از اطلاعات شنود شده برای هدفی غیر از مقابله با حملات تروریستی استفاده کرده است.

   

  اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا به خاطر برنامه‌های آژانس امنیت ملی آمریکا برای استراق سمع مکالمات تلفنی افراد از این آژانس شکایت کرده بود.

   

  در پی اعلام تصمیم دادگاه فدرال نیویورک، یکی از مقامات عالی‌رتبه این اتحادیه اعلام کرد: ما از شنیدن تصمیم دادگاه به شدت ناامید شدیم.

   

  پیش از این ریچارد لئون، قاضی دادگاه فدرال واشنگتن با صدور حکمی اعلام کرده بود که اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا در استراق سمع مکالمات تلفنی با قوانین این کشور مغایر است. این قاضی دادگاه فدرال واشنگتن استراق سمع مکالمات شهروندان آمریکایی را مغایر با متمم چهارم قانون اساسی آمریکا دانسته بود.

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28637709
اکنون :
22