جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64564
  تاریخ انتشار : 23 آذر 1393 14:41
  تعداد بازدید : 653

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

  کسی که در نظام اقتصادی اخلال ایجاد می کند، مفسد فی الأرض است

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر لزوم همخوانی جرم و مجازات در جرایم اقتصادی، گفت: کسی که در نظام اقتصادی اخلال ایجاد می کند، مفسد فی الأرض است.

  محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مبارزه با فساد، خاطرنشان کرد: در فساد اقتصادی نه تنها باید رانت را که منافع اقتصادی بعضی ها در آن است از بین ببریم بلکه باید جلوی ایجاد رسوخ در امنیت ملی را که به مراتب مهم تر است بگیریم.

  او ادامه داد: به نظر من اگر کسی مرتکب یک اختلاس مالی می شود دو جرم بزرگ مرتکب شده است، اول این که دارد کلاهبرداری می کند و برای خود انتفاع اقتصادی فراهم می کند، دومین جرم این فرد این است که فضا را به سوی عدم اعتماد عمومی به سوی کارگزاران نظام سوق می دهد.

  نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جرم دوم ده ها برابر بالاتر از جرم اول است و متأسفانه برای آن جریمه ای در نظر نگرفته ایم و جریمه هایی هم که موجود است بازدارنده نیست. کسی که در نظام اقتصادی اخلال ایجاد می کند، مفسد فی الأرض است چون دارد اقتصاد دولت را به سمت انزوایی می برد که آن انزوا، عدم اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بالاترین سرمایه جمهوری اسلامی ایران همین اعتماد ملی است و کسی که فساد می کند، خواسته یا ناخواسته دارد همین نقش را ایفا می کند. به نظر من میزان مجازات ها با جرم همخوانی ندارد و این عاملی بازدارنده در اقتصاد ماست. کسی که این کار را می کند دو خیانت می کند که یکی کلاهبرداری و دوم خدشه دار کردن اعتماد ملی مردم به نظام است، حکم این خدشه را باید اعدام بگذاریم.

  پورابراهمیی در بخش دیگری از گفت وگو با ایسنا تأکید کرد: باید زمینه فساد اقتصادی در کشور را بخشکانیم و هرجا علائمی از رانت که منجر به سوءاستفاده می شود وجود داشته باشد باید حذف شود. اقتصاد سالم اقتصادی است که زمینه های بروز فساد را از بین ببرد. اگر بخواهیم اقتصاد سالمی داشته باشیم باید نرخ ارز را تک رقمی کنیم و تفاوت قیمت ها را از بین ببریم؛ والا هر روش دیگری، درصد فساد را کم می کند، اما ریشه آن را نمی خشکاند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
38